БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ


Протидія булінгу з закладі освіти.  

https://www.google.com/search?q=%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B4%D1%96%D1%8F+%D0%B1%D1%83%D0%BB%D1%96%D0%BD%D0%B3%D1%83&rlz=1C1SQJL_ruUA864UA864&oq=%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B4%D1%96%D1%8F+&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUqBwgCEAAYgAQyBggAEEUYO


Образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, підніжки, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника чи однокласниці – це ознаки нездорових стосунків, які можуть призвести до цькування — регулярного, повторюваного день у день знущання. Регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди стало об’єктом уваги науковців і педагогів, починаючи з 70-х років минулого століття, й отримало спеціальну назву – булінґ.

 

 

Булінґ (від англ. bully – хуліган, задирака, грубіян, «to bully» — задиратися, знущатися) – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини.

 

 

Прикметною ознакою булінґу є довготривале «відторгнення» дитини її соціальним оточенням.

Найчастіше булінґ відбувається в таких місцях, де контроль з боку дорослих менший або взагалі його нема. Це може бути шкільний двір, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики. У деяких випадках дитина може піддаватися знущанням і поза територією школи, кривдники можуть перестріти її на шляху до дому. Навіть удома жертву булінґу можуть продовжувати цькувати, надсилаючи образливі повідомлення на телефон або через соціальні мережі.

 

Булінг в Україні

 

За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінґу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10 % – регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % – частково піддаються знущанню з боку однокласників; 26 % – батьків вважають своїх дітей жертвами булінґу.

 

Жертви й ініціатори булінгу

 

Практично в кожному класі є учні, які стають об’єктами глузувань та знущань, а також агресори, які є ініціаторами булінґу.

 

Найчастіше цькування ініціюють надміру агресивні діти, які люблять домінувати, тобто бути «головними». Їх не турбують почуття і переживання інших людей, вони прагнуть бути в центрі уваги, контролювати все навколо. Принижуючи інших, вони підвищують власну значущість. Нерідко це відбувається через глибокі психологічні комплекси кривдників. Можливо, вони самі переживали приниження або копіюють ті агресивні й образливі моделі поведінки, які є у їхніх сім'ях.

Зазвичай об'єктом знущань (жертвою) булінґу вибирають тих, у кого є дещо відмінне від однолітків. Відмінність може бути будь-якою: особливості зовнішності; манера спілкування, поведінки; незвичайне захоплення; соціальний статус, національність, релігійна належність. Найчастіше жертвами булінґу стають діти, які мають:

·         фізичні вади – носять окуляри, погано чують, мають порушення опорно- рухового апарату, фізично слабкі;

·         особливості поведінки – замкнуті чи імпульсивні, невпевнені, тривожні;

·         особливості зовнішності – руде волосся, веснянки, відстовбурчені вуха, незвичну форму голови, надмірну худорлявість чи повноту;

·         недостатньо розвинені соціальні навички: часто не мають жодного близького друга, краще спілкуються з дорослими ніж з однолітками;

·         страх перед школою: неуспішність у навчанні часто формує у дітей негативне ставлення до школи, страх відвідування певних предметів, що сприймається навколишніми як підвищена тривожність, невпевненість, провокуючи агресію;

·         відсутність досвіду життя в колективі (так звані «домашні» діти);

·         деякі захворювання: заїкання, дислалія (порушення мовлення), дисграфія (порушення письма), дислексія (порушення читання);

·         знижений рівень інтелекту, труднощі у навчанні;

·         високий інтелект, обдарованість, видатні досягнення;

·         слабо розвинені гігієнічні навички (неохайні, носять брудні речі, мають неприємний запах).

За даними U-Report, 49 % підтвердили, що вони піддавалися булінґу, а саме через: зовнішність, стать, орієнтацію, етнічну належність.

Форми та види булінґу

Людину, яку вибрали жертвою і яка не може постояти за себе, намагаються принизити, залякати, ізолювати від інших різними способами. Найпоширенішими формами булінґу є:

·         словесні образи, глузування, обзивання, погрози;

·         образливі жести або дії, наприклад, плювки;

·         залякування за допомогою слів, загрозливих інтонацій, щоб змусити жертву щось зробити чи не зробити;

·         ігнорування, відмова від спілкування, виключення із гри, бойкот;

·         вимагання грошей, їжі, речей, умисного пошкодження особистого майна жертви.

·         фізичне насилля (удари, щипки, штовхання, підніжки, викручування рук, будь-які інші дії, які заподіюють біль і навіть тілесні ушкодження);

·         приниження за допомогою мобільних телефонів та інтернету (СМС-повідомлення, електронні листи, образливі репліки і коментарі у чатах і т.д.), поширення чуток і пліток.

Види булінґу можна об’єднати у групи словесного (вербального), фізичного, соціального (емоційного) й електронного (кібербулінґ) знущання, які часто поєднуються для більш сильного впливу.

70 % знущань відбуваються словесно: принизливі обзивання, глузування, жорстока критика, висміювання та ін. На жаль, кривдник часто залишається непоміченим і непокараним, однак образи безслідно не зникають для «об’єкта» приниження.

Фізичне насильство найбільш помітне, однак становить менше третини випадків булінґу (нанесення ударів, штовхання, підніжки, пошкодження або крадіжка особистих речей жертви та ін.).

Найскладніше зовні помітити соціальне знущання — систематичне приниження почуття гідності потерпілого через ігнорування, ізоляцію, уникання, виключення.

Нині набирає обертів кібербулінґ. Це приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету. Діти реєструються в соціальних мережах, створюють сайти, де можуть вільно спілкуватися, ображаючи інших, поширювати плітки, особисті фотографії або зроблені в роздягальнях чи вбиральнях. 

Наслідки шкільного насилля

Жертви булінґу переживають важкі емоції – почуття приниження і сором, страх, розпач і злість. Булінґ вкрай негативно впливає на соціалізацію жертви, спричиняючи:

·         неадекватне сприймання себе – занижену самооцінку, комплекс неповноцінності, беззахисність;

·         негативне сприймання однолітків – відсторонення від спілкування, самотність, часті прогули у школі;

·         неадекватне сприймання реальності – підвищену тривожність, різноманітні фобії, неврози;

·         девіантну поведінку – схильність до правопорушень, суїцидальні наміри, формування алкогольної, тютюнової чи наркотичної залежності.

 

Як реагувати на цькування

 

Молодші школярі мають неодмінно звертатися по допомогу до дорослих — учителів і батьків. Допомога дорослих дуже потрібна і в будь-якому іншому віці, особливо якщо дії кривдників можуть завдати серйозної шкоди фізичному та психічному здоров'ю.

Старші діти, підлітки можуть спробувати самостійно впоратись із деякими ситуаціями. Психологами було розроблено кілька порад для них.

 

Як впоратися з ситуацією самостійно

 

·         Ігноруйте кривдника. Якщо є можливість, намагайтесь уникнути сварки, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть. Така поведінка не свідчить про боягузтво, адже, навпаки, іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям.

·         Якщо ситуація не дозволяє вам піти, зберігаючи самовладання, використайте гумор. Цим ви можете спантеличити кривдника/кривдників, відволікти його/їх від наміру дошкулити вам.

·         Стримуйте гнів і злість. Адже це саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу.

·         Не вступайте в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу. Що агресивніше ви реагуєте, то більше шансів опинитися в загрозливій для вашої безпеки і здоров'я ситуації.

·         Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки і припинити насилля.

                                        

                                         Пам'ятка з правил дорожнього руху.


1. Ходити по тротуарах і пішохідних доріжках, дотримуючись правої сторони.

2.    Узбіччям ходить тільки тоді, коли немає іншого безпечного шляху. При цьому йти тільки назустріч руху транспорту і в світлу пору.

3.   Перед тим, як починати перехід через дорогу, вулицю треба зупинитись і приготуватися до переходу, поглянути на обидві сторони ( спочатку на ліву, потім на праву) і лише тоді починати рух.

4.  Перетинати проїжджу частину по назначених пішохідних переходах. Суворо виконувати сигнали світлофора і регулювальника.

5. При відсутності в зоні видимості переходу чи перехрестя переходити дорогу, вулицю, залізничний переїзд треба під прямим кутом до краю проїжджої частини на ділянці, яка вона добре проглядається.

6.  Іти, а не бігти через дорогу.






Нові норми "бездимного" законодавства: що і де заборонено курити з 11 липня 2022 року

16 грудня 2021 року Верховна Рада ухвалила Закон № 1978-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну».

Норми Закону спрямовані на зменшення привабливості тютюнових виробів, захист від впливу вторинного тютюнового диму, викидів від електронних сигарет та аерозолю тютюнових виробів для нагрівання в публічних приміщеннях тощо.

Серед основних нововведень Закону № 1978-IX можна виділити такі:

  • заборона куріння пристроїв для нагрівання у всіх місцях, як це вже є із сигаретами та електронними сигаретами (зокрема, школи, лікарні, заклади харчування, робочі місця), розширення переліку місць, де куріння заборонено;
  • запровадження медичних попереджень на пачках електронних сигарет та рідин до них, а на сигаретах медичне попередження збільшиться до 65 % від розміру упаковки;
  • заборона продажу сигарет зі смаками та ароматами (фруктів, ягід чи солодощів) - наразі це діє як своєрідний «гачок» і приманка для залучення дітей до куріння;
  • заборона реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет і рідин до них, пристроїв для нагрівання тютюну.

Центр громадського здоров'я МОЗ України роз'яснив, які додаткові правила запроваджуються щодо захисту бездимного середовища.

Пояснення для курців

З 11 липня 2022 року Законом запроваджуються додаткові правила щодо захисту бездимного середовища, зокрема заборонено куріння, вживання та використання:

  • пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння;
  • трав'яних виробів для куріння;
  • предметів, пов'язаних із їх вживанням;
  • тютюнових виробів;
  • кальянів;
  • електронних сигарет.

Куріння електронних пристроїв для нагрівання тютюну стає заборонено на рівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами у визначених Законом громадських місцях.

Перелік місць, де заборонено куріння цих тютюнових і нікотинових виробів, чітко визначено в Законі.

Відповідальність за порушення

Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено Законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, передбачає накладення штрафу 51 - 170 грн. У разі повторного протягом року порушення штраф становить 170 - 340 грн згідно зі ст. 175-1 КУпАП.

Пояснення для некурців

Ми не завжди усвідомлюємо реальну загрозу для нашого здоров'я від пасивного куріння. Але пам'ятайте, що ваше право на бездимне середовище гарантовано Законом. Не дозволяйте себе обкурювати.

Що робити, якщо вас обкурюють?

·         Ввічливо звернутися до курця з проханням припинити порушення, якщо безпекова ситуація дозволяє.

·         Звернутися до адміністрації закладу або установи з вимогою припинити порушення.

·         Звернутися до поліції за номером 102.

·         Скласти скаргу до Держпродспоживслужби на заклад, адміністрація якого створює умови для куріння або іншим чином порушує норми "бездимного" законодавства.

·         Розмістити наліпку про заборону куріння (наприклад, у визначеному місці під'їзду). Макет для друку можна завантажити.

В останні роки електронні сигарети набули широко поширення, перш за все серед дітей та молоді. Сучасні дані свідчать про те, що ці продукти зовсім не безпечні та вони виробляють шкідливі аерозольні компоненти, які зазвичай містяться в традиційному сигаретному димі. Оцінюючи наслідки використання електронних сигарет для здоров’я населення, слід також враховувати онкологічні, легеневі та інші хвороби.

З моменту їх появи у 2004 році поширеність електронних сигарет у всьому світі зросла в геометричній прогресії. У 2018 році електронні сигарети продавалися в більш ніж 102 країнах і купувалися споживачами різного віку. У той час ринок електронних сигарет оцінювався у 11,26 млрд доларів США, а до 2023 року, за прогнозами, він досягне 26,84 млрд доларів США. Такий стрімкий ріст популярності електронних сигарет пояснюється тим, що багато урядів досить пізно схаменулися та хоч якось почали регулювати та обмежувати ці небезпечні продукти, які шкодять здоров’ю населення.

Серцево-судинні захворювання залишаються основною причиною смертності у всьому світі і є причиною понад 18,6 мільйона смертей на рік. Куріння сигарет впливає майже на кожен орган людського тіла і може призвести до розвитку онкологічних, легеневих і серцево-судинних захворювань. Загальновизнано, що тютюн є основним фактором ризику серцево-судинної захворюваності та смертності, яка становить приблизно 17% усіх смертей від серцево-судинних захворювань у всьому світі. Сучасна молодь все більше відмовляється від традиційних сигарет, однак тютюнова індустрія вигадує нові способи залучення до куріння, щоб  і надалі на цьому заробляти.

Вживання електронних сигарет пов’язане з підвищеним ризиком інфаркту міокарда і звичайні користувачі електронних сигарет мають у 1,79 раза більшу ймовірність розвитку цього захворювання, ніж люди, які не палять. 

Нерегульовані електронні сигарети становлять серйозну загрозу. Багато країн, в тому числі і Україна, продемонстрували, що регулювання на основі норм рекомендацій Конференцій Сторін Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну ефективно захистило їх населення від небезпеки використання електронних сигарет. Всесвітня федерація серця рекомендує дотримуватись принципу обережності та застосовувати комплекс заходів для захисту вразливих груп населення, запобігання впливу пасивного куріння та протидії оманливим твердженням.

З 1 січня 2021 року електронні сигарети, рідини для них із нікотином та без нього, а також пристрої для забезпечення куріння тютюнових виробів заборонено продавати неповнолітнім. Порушникам загрожує штраф розміром 400-800 неоподаткованих мінімумів, а  це — від 6 800 до 13 600 гривень. З 2022 року куріння е-сигарет забороняється у визначених громадських місцях, зокрема у всіх приміщеннях закладів ресторанного господарства та на робочих місцях (у приміщеннях усіх форм власності). 

Регулювання електронних сигарет має першорядне значення і його слід зосередити на захисті як користувачів, так і сторонніх осіб, одночасно запобігаючи початку куріння та їх споживання. З огляду на цей пріоритет Верховна Рада України ухвалила закон №1978-ІХ, норми якого з 11 липня 2023 року передбачають: 

·         заборону ароматизованих рідин, що використовуються в е-сигаретах

·         заборону будь-якої реклами та спонсорства е-сигарет;

·         запровадження медичних попереджень на упаковках е-сигарет;

·         максимальний об’єм тари та вміст нікотину у рідинах, що використовуються в е-сигаретах;

·         запровадження технічних вимог безпеки усіх складових е-сигарет.




     




 ІНСТРУКЦІЯ № 98

З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ПІД ЧАС ВИМУШЕНКНІІХ

В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ 

1.1. Інструкція з безпеки здобувачів освіти під час вимушених канікул в умовах воєнного стану розширюється на всіх учасників освітнього процесу під час перебування учнів на вимушених канікулах. 

1.2. Інструкцію розроблено відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, Кодексу цивільного захисту України, Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 26.12.2017 № 1669, Правила дорожнього руху України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, «Правила пожежної безпеки навчальних закладів та установ системи освіти України, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 15.08.2016, № 974. 

1.3. Ви повинні знати про процес просвітлення: 

- порядок оповіщення про дії у разі виникнення надзвичайної ситуації; 

- правила поводження в укритті під час надзвичайної ситуації; 

- правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ураженнях, мати необар 

 

2

2.1. Зберігати спокійно, не реагувати на провокації. 

2.2. Мати при собі документи. 

2.3. Знати місце розташування захисних споруд цивільної оборони поблизу місця. Без необхідності спробувати якнайменше знайтися поза місцем проживання та в маловідомих місцях. 

2.4. При виході із приміщення, пересуванні сходинами багатоповерхівок або до споруди цивільної оборони (сховища) дотримуватись правил правої руки (як при русі автомобільного транспорту) з нарахуванням уникнення тисняви. Пропускати вперед та надавати допомогу жінкам, дітям, літнім людям та інвалідам, що значно скоротять термітини 

2.5. Уникати місць концентрованих людей. 

2.6. Не ступати у спілки з незнайомцями, уникайте можливих провокацій.

2.7. При появі оброєних людей, військової техніки, заворушень знову покинути цей район. 

2.8. У разі потрапляння в район оборони сховатися в найближчу захисну споруду цивільної оборони, ховище (укрития). У разі слабких пристосованих сховищ, для

укриття використання нерівності рельєфу (канави, траншеї, заглиблення від вибухів тощо). У разі раптового обстрілу та поблизу об’єктів цивільного захисту, сховища і укриття - ляна землі г Голову слід покрити руками Не виходьте з укриття до кінця обстрілу. 

 

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ ПІД ЧАС СИГНАЛУ ТРИВОГИ

3.1. Пам'ятайте, що сирена та переривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільного захисту « С!  

У цьому випадку необхідне укриття у захисних спорудах та айпростіших укриттях за сигналом цивільної об’єкта. Приходьте до них організовано, швидко і без паніки. В укриттях зручніше озміщуватися групами (разом навчаються або мешкають в одному будинку). В кожній групі призначають старшого.  

3.2. В укриття потрібно приходити зі своїми засобами індивідуального захисту органів дихання, продуктами харчування. Не озволяється приносити із собою речі громіздкі, з сильним запахом, легкозаймисті, призводить до тварин. Там забороняється ходити без дозволу коменданта Всі в утвореннях зобов'язань зобов'язані виконувати охорону хворого, надавати посильну допомогу хворим, інвалідам.  

3.3. Виходити з укриття дозволено лише для коммандо уповноважених осіб.

 

4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ОБСТРІЛУ 

4.1. Дії, які можуть врятувати ваше життя під час обстрілів з різним типом зброї:

4.1.1. МІНА: 

Міна має довгий та протяжний swist. Від неї рятує будь-яке заглиблення! Вам не потрібно ставати великим! Заходьте швидше. На порятунок є 2-5 секунд. 

4.1.2. Гаубичний снаряд: 

Гаубичний снаряд звучить майже, як міна, але час на порятунок менше. Падайте, де стоїте!  

4.1.3. місто: 

Град у хорошу погоду чутно з алеку. Шепіти, як шурчить. Не важливо, з якої відстані STRіляє - на порятунок є 14 секунд. Не панікуйте, а відразу в укриття! Град не пробиває щось на виліт. Врятує будя ямка! 

4.1.4. танк: 

Поставив бак охоче окремо і з включеннями. Але! Перезаряджання від 4 секунд! Перший не влучив, рвити пазурі й глибше. Танк в радіусі 7 метрів від усього. Якщо стало зрозуміло, що по вам працює танк, виберіть невеликий: або лежати або рвати в укриття. 

4.1.5. Смерч: 

Смерч звук, як золотий винороб. Він не встромляється кудись, а відкривається метрів через 10-20 над землею і закривається касетами внизу. Варто знати дві речі, які можуть врятувати життя: б'є заряд метрів на п'ять максимум, головне – лежати!

4.1.6. Важливо після обстрілу є снаряди, що не розірвалися. 

НЕ ЧІПАЙТЕ в жодному випадку! 




Шановні студенти! Ось і починаються літні канікули. Пам'ятайте, що літні канікули - це можливість набратися свята Як завжди, кожен з нами проводять канікули по-різному .. бакасто Але також закликаємо Вас завжди пам’ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсова:

 Небезпечні прогнози :

·         до виявлених вибухонебезпечних предметів нi в якому разі не можна наблизитися,     торкатися, перекладати, розряджати, зберігати, розбирати, кидати у вогнище;

·         попередьте про знахідку інших людей;

·         відійдіть від «знахідки» на безпечну відстань (не менше 100 м);

·         не користуєтеся телефонами з радіоресурсами поблизу;

·         при пожливості позначте місце «знахідки» одягом, паліцями, каміння;

·         офіційним каналом для повідомлень про ВНП є дзвінок на екстрених номерах «101» та «102»

Якщо біля башого будинку пролунали вибухи досягли таких прав

·        зберігайте спокійно;

·        пересуватися по кімнаті (будинку)потрібно наближаючись до вікон;

·        перевірте на витік газу та воду (при можливості перекрити крани);

·        відключіть усі електроприлади;

·        користуйтеся правилом «двоє»

·        ніякому разі не вибігайте на вулицю, щоб подивитися, що зривається!

·        якщо почули звуки сирени пройдіть в укриття взявши з собою «тривожну валізу» не нехтуйте  попередженнями!!!



 



Профілактика шлунково-кишкових захворювань:

Для попередження кишкових інфекцій, які ще влучно називають хворобами «брудних рук», необхідно дотримуватись простих і доступних кожному правил:

·        насамперед мити руки перед вживанням їжі, після туалету та приходу з вулиці;

·            вживати у їжу тільки ретельно миті овочі, фрукти, ягоди;

·        не купувати у випадкових осіб на стихійних ринках, в антисанітарних умовах, молочні та м'ясні продукти;

·        не купувати «з рук» кондитерські кремові вироби, які без належної термічної обробки та умов виготовлення можуть стати середовищем для життєдіяльності і накопичення хвороботворних мікроорганізмів;

·        м'ясні продукти необхідно варити, смажити до повної готовності, бо достатня термічна обробка знищує збудників небезпечних хвороб.




Рекомендації щодо поводження з незнайомими людьми

·        Не можна розмовляти чи вступати у контакт з незнайомцями, а особливо – не можна передавати їм цінні речі, ключі від дому, навіть якщо вони назвалися представниками поліції. Слід одразу кликати на допомогу й швидко йти до людей.

·         Не підходити до автомобілів з незнайомцями, навіть якщо ці люди запитують дорогу. Потрібно сказати, що не знаєте, і швидко йти геть.

·         Перебувати без супроводу дорослих на вулиці дітям до 10-ти років можна до 20:00, до 14-ти років – до 21:00, до 18-ти років – до 22:00


Правила електробезпеки та

протипожежної безпеки

·  Під час вимикання електроприладів забороняється витягувати вилку з розетки за шнур;

·  категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;

·  не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi   знаходяться   під напругою;

·  У разі пожежної небезпеки: наявності вогню, іскріння, диму потрібно негайно вийти на повітря (за двері, на балкон) та покликати на допомогу. Також необхідно подзвонити у службу пожежної охорони за номером 101, назвати своє ім’я, прізвище, коротко описати ситуацію (наявність вогню, диму, кількість людей у приміщенні) також свій номер телефону.

·  При появі запаху газу у приміщенні у жодному разі не вмикати електроприлади, не користуватися стаціонарним чи мобільним телефоном, відчинити вікна, двері, перевірити приміщення, вимкнути газову плиту, якщо вона була ввімкнена та вийти з приміщення; покликати на допомогу дорослих, негайно повідомити у газову службу за номером 104 чи у пожежну охорону 101; назвати своє ім’я, прізвище, коротко описати ситуацію й залишити свій номер телефону.


                      Правила поведінки на водоймах та у лісі:

·        У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану, з 24 лютого 2022 року тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану обмежено перебування цивільних громадян в лісах, лісопарках та на водоймах.





Правила поведінки в умовах підвищення температури повітря

·    Не слід проводити багато часу на відкритому сонці, коли воно особливо активно (з 12:00 до  17:00 годин), якщо довелося вийти вдень у спеку – намагатися перебувати в тіні;

·         під час виходу на вулицю не забувати надіти про головний убір;

·         літній одяг має бути легким і лише з натуральних тканин (бавовна, льон);

·         потрібно пити достатню кількість рідини (не менше 2-х літрів води на день), краще відмовитись від газованих напоїв;

·         за можливості уникати фізичних навантажень (у спеку) і задушливих приміщень (у будь-який час);


Безпечний рух - твій вірний друг


Слово вчителя.

Найважливіше для людини - її життя, а найцінніше в цьому житті - здоров'я. Адже кожна людина унікальна, неповторна. І життя в неї одне, тому берегти його і здоров’я потрібно кожному.

Сучасний світ дуже складний і в ньому багато небезпечних ситуацій. Адже статистика дорожно-транспортних пригод невтішна: у світі  щогодини 9 дітей. В Україні нараховується понад 10 млн. грн. автомобілів, майже 2-3 дітей, які потрапили під колеса автомобілів, знехтували правилами дорожнього руху дорожнього руху. Тому на сьогоднішньому занятті ми перевіримо ваші навички по убезпеченню життя і здоров’я під’ябунаненраненеране.

Порушуючи правила дорожнього руху, ми наражаємо себе на смертельну небезпеку. Щоб не сталося, ми повинні знати їх елементарні правила, вміти правильно переходити через дорогу та переводити своїх менших братів та сестер, розрізняти типи дорожніх знаків, щоб завчасно користуватися своїми подальшими діями.

          

Хвилинка-цікавинка

 Слово «транспорт» увійшло в нашу мову в 1720 році, коли російський цар Петро І уклав переламолки. Тоді «транспортом» називали кораблі для перевезення вантажу. Цар запозичив слово з німецької мови. А німці взяли його давно-давно з ланської. Воно означало - «переносити». З часом значення слова змінилося. Транспортом ми тепер називаємо не лише вантажні кораблі, а й іншу техніку для перевезення вантавса.

-           А хто, на вашу думку, є учасниками дорожнього руху?

так. Це- води, пасажири, пішоходи.

            Кожного дня ми з вами перебуваємо в ролі учасників дорожнього руху. Переходимо дорогу - ми пішоходи, рухаємося транспортом - пасажири, а якщо маємо власний тантосворт.

Діти, ми з вами мешкаємо у чудовому місті з широкими і вузькими вулицями. Ними рухається багато легковіків та вантажних автомобілів, автобусів, маршрутних таксі.

 Їм ніхто не заважає, тому що потрібно не потребує, суворі правила для водіїв і водіїв. І ми повинні їх знати. Перейти з однієї вулиці на іншу не просто. Тому потрібно знати правила дорожнього руху і суворо їх дотримуються.

 

Перегляд відеоролика «Правила дорожнього руху»

  

 Чи знаєте ви, що означає слово «Світлофор»?

   Воно походить від двох слів, нашого - «світло» і грецького «форос» - несе. Отже, у перекладі на нашу мову слово «Світлофор» означає –той, що несе світло.

 

Червоний - це тривога. Перехід заборонений.

Жовтий - це увага. Потрібно приготуватися до руху.

Зелений - це спокійно. Дозвано рухатися.

 

Велику роль на дорозі відіграє помічник - Регулювальник.

Регулювальник - це людина, яка стоїть на перехресті, щоб допомогти водіям безпечно роз'їхатися.

    Якщо на перехресті працюють і світлофор і регулятор - сигнали регулятора головні. Для того, щоб жести регулятора у вечірній час було добре видно, всередині жезла поміщає лампо. Регулювальник натискає на кнопку, загоряється лампочка, всі бачать, який сигнал він подає. Їх всі учасники руху: і піходи, і води.

 

Вікторина:

1. Частина дороги, призначена для руху пішоходів через проїжджу частину… (пішохідний перехід).

2. Особа, яка керує транспортним засобом… (водій).

3. Пристрій для регулювання руху в певних напрямках… (світлофор).

4. Скільки сигналів має пішохідний світлофор, на відміну від звичайного (два -   червоний та зелений).

5. Працівник ДАІ, який регулює дорожній рух… (регулювальник).

6. Транспорт, який стоїть обходити потрібно тільки… (позаду).

7. Як називається документ, який улаштований порядок дорожнього руху на території України? (Правила дорожнього руху).

8. Учасниками дорожнього руху є: водій, пішохід та… (пасажир).

9. Як називають світлофор із символами людини… (пішохідний світлофор).

10. Звичний світлофор має три сигнали, а саме: (червоний, жовтий та зелений).

11. Особа, яка перебуває у транспорті, проте, не керує ним… (пасажир).

12. Які машини можуть їхати без сигналу? (іграшкові)

13. Яку назву має паліця, за допомогою якої регулюється рух? (жезл)

14. Що таке тротуар? (елемент дороги, призначений для руху пішоходів)

15. Що таке перехрестя? (місце перехрещення доріг на одному рівні)

 

                                       

                                         Пам'ятка з правил дорожнього руху.

1. Ходити по тротуарах і пішохідних доріжках, дотримуючись правої сторони.

2.    Узбіччям ходить тільки тоді, коли немає іншого безпечного шляху. При цьому йти тільки назустріч руху транспорту і в світлу пору.

3.   Перед тим, як починати перехід через дорогу, вулицю треба зупинитись і приготуватися до переходу, поглянути на обидві сторони ( спочатку на ліву, потім на праву) і лише тоді починати рух.

4.  Перетинати проїжджу частину по назначених пішохідних переходах. Суворо виконувати сигнали світлофора і регулювальника.

5. При відсутності в зоні видимості переходу чи перехрестя переходити дорогу, вулицю, залізничний переїзд треба під прямим кутом до краю проїжджої частини на ділянці, яка вона добре проглядається.

6.  Іти, а не бігти через дорогу.








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz